Členovia

Medzi členov Asociácie  tlačených a digitálnych médií patria významní vydavatelia a najväčšie mediálne domy pôsobiace na Slovensku. Čestným členom je národný distribútor tlače – spoločnosť Mediaprint-Kapa Pressegrosso a.s. Slovenskú republiku reprezentujeme v prestížnych medzinárodných organizáciách ENPA, EMMA, WAN-IFRA.

News and Media Holding a.s.

News and Media Holding, a.s., je najväčšou slovenskou mediálnou spoločnosťou s najširšou škálou printových a online titulov. Patria sem spoločenské, lifestylové, odborné, ekonomické a hobby tituly: denník Plus 1 deň; týždenníky Plus 7 dní, Báječná ŽENA,  Šarm, Trend; mesačníky EMMA, Zdravie, Záhradkár, Dobré jedlo, Poľovníctvo a Rybárstvo a pre obyvateľov maďarskej národnosti denník Új Szó a týždenník Vasárnap.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

Petit Press a.s.

Petit Press, a. s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 35 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným tlačeným nákladom vyše 580 tisíc výtlačkov. Okrem denníkov SME a Korzár do neho patria mesačníky Lišiak, Magazín zdravia, Doma v záhrade, Index, SME Ženy, Historická revue, Magazín o knihách, Kultúrny život, The Slovak Spectator, sieť regionálnych týždenníkov MY a bezplatných schránkových novín Echo a Pardon. Digitálne médiá sú zastúpené najmä najnavštevovanejším spravodajským portálom SME.sk, ktorý má vyše 2,6 milióna návštevníkov mesačne a viac ako 56 tisíc čitateľov s digitálnym predplatným. Na získavaní a spracovávaní informácií, výrobe novín a online spravodajstva, zabezpečovaní internetových, inzertných, obchodných a distribučných služieb, ekonomickej agende a ďalších činnostiach sa podieľa viac ako 400 zamestnancov.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

MAFRA Slovakia, a.s.

Vydavateľstvo MAFRA Slovakia, a.s., (Ecopress) vzniklo v roku 1993, je najväčším vydavateľom špecializovanej tlače. Vydáva Hospodárske noviny a odborné tituly, organizuje odborné podujatia pre verejnosť. Do portfólia vydavateľstva patria aj časopisy: Téma, Evita, Čarovné Slovensko, Moja chalupa, Stratégie, Obchod, Horeca, Zdravotnícke noviny, RunGo a Diabetik. Okrem toho po akvizícii Bauer Media získalo aj množstvo lifestylových titulov, vrátane najpredávanejších televíznych magazínov Eurotelevízia a TV Max, týždenníkov Rytmus  života a Chvíľka pre teba, ako niekoľko krížovkárskych titulov. Prevádzkuje niekoľko webových portálov vrátane www.hnonline.sk a www.svetevity.sk
INTERNETOVÉ MÉDIÁ

FPD Media s.r.o.

Spoločnosť FPD Media s.r.o. ktorá vznikla v roku 2017 patrí do skupiny FPD Group, ktorá vlastní aj mesačník BREAK a týždenník Žilinský večerník. Od 1. 8. 2018 sa FPD Media s.r.o. stala 100% vlastníkom denníka Nový čas, portálu cas.sk a videoportálu tivi.sk. Výlučným vlastníkom spoločnosti je Anton Siekel, konateľom spoločnosti je Peter Šveda.

 

Zoznam, s.r.o.

Prevádzkovateľ portálov www.zoznam.sk, www.topky.sk a webov, ktoré sú pod týmito portálmi zastrešené. Vydavateľ printového časopisu FEMINITY MAGAZÍN.

Ringier Slovakia Media, s.r.o.

Ringier Slovakia Media, s.r.o., je multimediálny vydavateľský dom, ktorý je jednotkou slovenského internetu. Do portfólia patria: spravodajsko–investigatívny portál Aktuality.sk, ženský magazín Diva.sk, mamičkovský portál Najmama.sk, technologický magazín Živé.sk, športový portál Šport.sk a európsky urban hub Noizz.sk. Súčasťou vydavateľstva sú aj ďalšie významné produkty ako Azet.sk, donášková služba Bistro.sk či komunitný portál Pokec. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds, ktorá združuje portály ako Autobazar.eu, Autobazár.sk, Nehnuteľnosti.sk či TopReality.sk, je tiež najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

N Press, s.r.o.

Spoločnosť N Press, s.r.o. vznikla koncom roka 2014 v reakcii na rastúci vplyv oligarchov na slovenskej mediálnej scéne. Vydáva Denník N, ktorého prvé číslo bolo uverejnené 30. januára 2015. Spolupracuje s viacerými odbornými a tématickými webmi ako science.sk, garaz.sk či zahranicnapolitika.sk. N Press je stopercentnou dcérskou spoločnosťou firmy Denník N, a.s., v ktorej majú 51-percentný podiel šiesti spolumajitelia Esetu Miroslav Trnka, Peter Paško, Anton Zajac, Rudolf Hrubý, Maroš Grund a Richard Marko. Zvyšné akcie vlastnia pracovníci redakcie.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

OUR MEDIA SR, a. s.

Mediálny dom OUR MEDIA SR, a. s. vydáva Denník Pravda, ktorý je najpredávanejší mienkotvorný denník na Slovensku s najväčším počtom predplatiteľov a s najdlhšou históriou. Prináša aktuálne spravodajstvo z domova i zo sveta, komentáre, publicistiku a množstvo praktického aj užitočného poradenstva pre každého čitateľa. Medzi pravidelné prílohy patrí obľúbená Užitočná Pravda, spoločenský štvrtkový Pravda magazín, obľúbená kulinárska príloha Varecha a publicistický sobotňajší magazín Víkend. Na mesačnej báze vychádzajú prílohy Hobby a záhrada, AUTO & TECH, Financie a prílohy Dobré zdravie a Dobré bývanie.

Okrem printových titulov sa vydavateľstvo orientuje aj na webové produkty. Prevádzkuje spravodajský web Pravda.sk, ktorý patrí k TOP 5 médiám na slovenskom mediálnom trhu. Súčasťou webu je aj Auto.Pravda.sk – TOP 1 v auto-moto segmente. Spoločnosť taktiež vlastní úspešný kulinársky portál Varecha.sk, komunitný web pre rodičov Ahojmama.sk, prvý slovenský fotoblog Flog.sk, či portál pre mladých Birdz.sk.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

JAGA GROUP, s.r.o.

Spoločnosť JAGA GROUP, s.r.o., vznikla v roku 1993 ako vydavateľ stavebníckej literatúry. Počas svojej existencie vydala viac ako 180 odborných i populárnych knižných titulov. Do portfólia spoločnosti patria tituly: Môj dom, Urob si sám, Tvorivé bývanie, Záhrada, Rodinné domy, Všetko o bývaní, ASB, Stavebné materiály, TZB Haustechnik, Inžinierske stavby a Správa budov.

ŠPORT PRESS, s.r.o.

ŠPORT PRESS, s.r.o., je vydavateľom denníka Šport, ktorý má za sebou viac ako 70 ročnú históriu. Vydáva aj knižné športové publikácie o futbalových šampionátoch a unikátne kroniky športu za jednotlivé roky. Od 3. októbra 2015 zaradil ŠPORT PRESS, s.r.o. do portfólia svojich vydávaných príloh aj humoristicko-satirický dvojtýždenník BUMerang.
Okrem vydavateľskej činnosti je ŠPORT PRESS, s.r.o. aj spolumajiteľom najpopulárnejšieho športového portálu na Slovensku www.sport.sk.

Startitup, s.r.o.

Startitup vznikol v roku 2014 ako nezávislé a niche médium zamerané na slovenské startupy a lokálny biznis.
O unikátny obsah, no najmä o moderný štýl komunikácie, ktorý sme s naším publikom viedli, bol okamžitý záujem. V rovnakej filozofii sa preto k Startitup pridali ďalšie portály.
Dnes sme jednou z posledných nezávislých mediálnych skupín na Slovensku. Za Startitup Group nestojí žiadna finančná skupina, ani ho nefinancuje zahraničná mediálna sieť.
V roku 2020 sa stal Startitup Group 5. najväčším mediálnym domom v slovenskom online priestore a aktuálne podľa nezávislého auditu návštevnosti IABmonitor mesačne vygeneruje cca 2,4 milióna RU a 37 miliónov PV. Priemerný návštevník sa na naše portály opakovanie vracia a strávi na nich 18 minút mesačne
Do portfólia Startitup Group patrí najväčšie biznis-lifestyle médium Startitup, vplyvné technologické médium Fontech, najväčšie zábavné médium Emefka, popkultúrne médium Interez, dopravný portál Imhd.sk či portály pre ženy Odzadu a Femm. Mnohé z týchto médií prevádzkujú aj vlastné tématické subdomény, ktoré reprezentujú digitálne verzie printových rubrík.
Naše médiá budujeme ako samostatné značky, ktoré pre účely natívnej reklamy flexibilne prepájame. Každé naše médium má vybudovaný samostatný network sociálnych sietí.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

STAR production s.r.o.

Do portfólia vydavateľstva STAR production, s.r.o., patria populárne tituly ako Slovenka, Praktická Slovenka, Slovenka Zdravie rodiny, Metropola, Top Cars, Volvo magazín a internetový portál www.zenskyweb.sk.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

REFRESHER Media, s.r.o.

Refresher je poprednou a vedúcou stránkou pre mladých ľudí u nás doma, je každodennou destináciou pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o hudbu, módu, filmy, techniku a všetko to najzaujímavejšie zo sveta a domova.

My sme Refresher!

Sme skupina mladých ľudí, ktorá tvorí hodnoty.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

Sportmedia, s. r. o.

Sportmedia sa od roku 2008 venuje vydávaniu špecializovaných časopisov, prevádzke online portálov a organizácii športových podujatí. Vydáva časopisy o športe a zdravom životnom štýle Relax, Biker, Cyklistika, Running, Windsurfer, o populárnej vede a histórii Zázračná planéta, Pravdivá história, Svet zvierat a o cestovaní Lonely Planet.  Sportmedia organizuje aj športové podujatia – najväčší slovenský bicyklový festival Bikefest v Kálnici a Bratislavský MTB maratón.

ORBIS IN, s.r.o.

Vydavateľstvo ORBIS IN má vo svojom portfóliu obľúbené detské časopis  Adamko, Včielka, Zornička

a lifestylové tituly pre aktívne ženy  FIT Štýl a MAMA a ja.  Tisíce návštevníkov nájdu zaujímavé informácie na portáloch www.mamaaja.sk a www.fitastyl.sk. Ponuku vydavateľstva dopĺňujú hodnotné knižné publikácie o výchove detí a zdravom životnom štýle.

Vydavateľstvo ORBIS IN sa za 15 rokov svojej existencie úspešne etablovalo na mediálnom trhu. Množstvo spokojných predplatiteľov a čitateľov svedčí o kvalite titulov, ktoré vydáva v printovej verzii, rovnako aj tisíce návštevníkov portálu www.mamaaja.sk sú dôkazom, že redakcia má aj na pôde internetu silnú základňu čitateľov a užívateľov webu.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

MEDIA ST

Vydavateľstvo s viac ako 25-ročnou pôsobnosťou a stabilnou pozíciou na trhu ponúka mimoriadne pestré portfólio magazínov a online portálov, ktoré sú čitateľsky atraktívne pre širokú verejnosť, ako aj pre odborníkov z rozličných oblastí priemyslu a kultúrnospoločenskej sféry. Od svojho vstupu na mediálny trh bolo orientované najmä na vydávanie časopisov s technickým obsahom, spektrum titulov však neustále rozširuje, pričom úspešne operuje na slovenskom aj českom trhu. Sídlo vydavateľstva, ktoré vzniklo v roku 1996, nájdete v Žiline,Bratislave a Prahe. Sledujúc trend čoraz atraktívnejších československých projektov vzniklo na začiatku roka 2012 aj české vydavateľstvo MEDIA/ST so sídlom na pražskom Žižkove, ktoré zastrešuje vydávanie českých a česko-slovenských titulov. Naše externé pracoviská však nájdete aj v Banskej Bystrici, v Trenčíne a v Brne. V printovej verzii, resp. v príslušných online verziách, si môžete vybrať zo širokej ponuky magazínov: STROJÁRSTVO/STROJÍRENSTVÍ, STAVEBNÍCTVO A BÝVANIE, TOP TRENDY V BÝVANÍ, NÍZKOENERGETICKÉ EKOBÝVANIE/BYDLENÍ, TOP HOTELIERTSVO, TOP HOTELNICTVÍ, TOP FASHION, STROJÁRSKY KALENDÁR a ďalšie. Pod hlavičkou MEDIA/ST nájdete aj elektronický katalóg strojárskych a stavebných firiem. Každoročne sa v dielni vydavateľstva pripravuje aj stolový kalendár strojárskych a priemyselných firiem. Vydavateľstvo poskytuje aj komplexné PR služby a grafické spracovanie reklamných materiálov – plošnej inzercie, katalógov, ponukových listov – full servis od vizitky po bilboard.

REAL PRESS s.r.o.

REAL PRESS s.r.o. pôsobí na slovenskom printovom trhu od roku 2019. Do portfólia vydavateľstva patria týždenník pre celú rodinu Môj okamih šťastia a jeho špeciálne vydania s označením Môj okamih šťastia MAXI špeciál, a ďalej dvojtýždenník Môj okamih šťastia VÝHERNÉ KRÍŽOVKY s pridanou hodnotou vo forme receptov a televízneho programu.

Mediaprint-Kapa Pressegrosso a.s.

Mediaprint – Kapa Pressegrosso, a.s., už od svojho vzniku v roku 1990 si zachováva stabilné postavenie na trhu a je najväčším distribútorom novín a časopisov, s ponukou viac ako 2300 titulov. S využitím najmodernejších distribučných technológií a vlastnou logistickou sieťou zásobuje viac ako 7 000 predajných bodov na Slovensku.
© Asociácia tlačených a digitálnych médií
GDPR