Členovia

Medzi členov Asociácie  tlačených a digitálnych médií patria významní vydavatelia a najväčšie mediálne domy pôsobiace na Slovensku. Čestným členom je národný distribútor tlače – spoločnosť Mediaprint-Kapa Pressegrosso a.s. Slovenskú republiku reprezentujeme v prestížnych medzinárodných organizáciách ENPA, EMMA, WAN-IFRA.

News and Media Holding a.s.

News and Media Holding, a.s., je najväčšou slovenskou mediálnou spoločnosťou s najširšou škálou printových a online titulov. Patria sem spoločenské, lifestylové, odborné, ekonomické a hobby tituly: denník Plus 1 deň; týždenníky Plus 7 dní, Báječná ŽENA,  Šarm, Trend; mesačníky EMMA, Zdravie, Záhradkár, Dobré jedlo, Poľovníctvo a Rybárstvo a pre obyvateľov maďarskej národnosti denník Új Szó a týždenník Vasárnap.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

Petit Press a.s.

Petit Press, a. s. je jedným z najvýznamnejších vydavateľstiev na Slovensku. Poskytuje širokú škálu multimediálnych produktov a služieb. Portfólio tlačených periodík predstavuje viac ako 35 centrálnych a regionálnych titulov s týždenným tlačeným nákladom vyše 580 tisíc výtlačkov. Okrem denníkov SME a Korzár do neho patria mesačníky Lišiak, Magazín zdravia, Doma v záhrade, Index, SME Ženy, Historická revue, Magazín o knihách, Kultúrny život, The Slovak Spectator, sieť regionálnych týždenníkov MY a bezplatných schránkových novín Echo a Pardon. Digitálne médiá sú zastúpené najmä najnavštevovanejším spravodajským portálom SME.sk, ktorý má vyše 2,6 milióna návštevníkov mesačne a viac ako 56 tisíc čitateľov s digitálnym predplatným. Na získavaní a spracovávaní informácií, výrobe novín a online spravodajstva, zabezpečovaní internetových, inzertných, obchodných a distribučných služieb, ekonomickej agende a ďalších činnostiach sa podieľa viac ako 400 zamestnancov.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

MAFRA Slovakia, a.s.

Vydavateľstvo MAFRA Slovakia, a.s., (Ecopress) vzniklo v roku 1993, je najväčším vydavateľom špecializovanej tlače. Vydáva Hospodárske noviny a odborné tituly, organizuje odborné podujatia pre verejnosť. Do portfólia vydavateľstva patria aj časopisy: Téma, Čarovné Slovensko, Moja chalupa, Stratégie, Obchod, Horeca, Zdravotnícke noviny, RunGo a Diabetik. Okrem toho vydáva množstvo lifestylových titulov, vrátane najpredávanejších televíznych magazínov Eurotelevízia a TV Max, najpredávanejšieho ženského magazínu Evita a najpredávanejšieho ženského týždenníka Rytmus života ako niekoľko krížovkárskych titulov. Prevádzkuje niekoľko webových portálov vrátane www.hnonline.sk, www.brainee.sk a www.svetevity.sk

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

FPD Media a.s.

 

Zoznam, s.r.o.

Zoznam s.r.o. je prevádzkovateľom portálu Zoznam.sk, ktorý bol vôbec prvým vyhľadávačom na Slovensku. Medzi najnavštevovanejšie weby patria Topky.sk, Regiony, Feminity, Športky, Novinky, Bleskovky a ďalšie weby, ktoré sú pod týmito portálmi zastrešené.

V portfóliu spoločnosti je aj pracovný portál Kariéra.sk, platforma na predaj vstupeniek Predpredaj.sk a rádio VIVA. Zoznam je tiež vydavateľom printového časopisu FEMINITY MAGAZÍN.

Ringier Slovakia Media, s.r.o.

Ringier Slovakia Media, s.r.o., je multimediálny vydavateľský dom, ktorý je jednotkou slovenského internetu. Do portfólia patria: spravodajsko–investigatívny portál Aktuality.sk, ženský magazín Diva.sk, mamičkovský portál Najmama.sk, technologický magazín Živé.sk, športový portál Šport.sk Súčasťou vydavateľstva sú aj ďalšie významné produkty ako Azet.sk, komunitný portál Pokec, či bulvárny portál Koktejl.sk. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds, ktorá združuje portály ako Autobazar.eu či Nehnuteľnosti.sk je tiež najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku. Ringier Slovakia Media je súčasťou švajčiarskej skupiny Ringier AG.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

N Press, s.r.o.

Spoločnosť N Press, s.r.o. vznikla v roku 2014 a vydáva Denník N, Denník E, mesačník N Magazín, prevádzkuje spravodajský portál v maďarskom jazyku Napunk a stránku hiking.sk. Jej aplikácia Minúta po minúte patrí medzi najlepšie hodnotené a najpoužívanejšie spravodajské aplikácie. Do portfólia vydavateľstva patria aj pôvodné a prekladové knižné tituly. Denník N sa v roku 2018 podieľal na založení Deníku N v Českej republike, v roku 2023 získal podiel v českom týždenníku Respekt. 

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

OUR MEDIA SR, a. s.

Mediálny dom OUR MEDIA SR, a. s. vydáva Denník Pravda, ktorý je najpredávanejší mienkotvorný denník na Slovensku s najväčším počtom predplatiteľov a s najdlhšou históriou. Prináša aktuálne spravodajstvo z domova i zo sveta, komentáre, publicistiku a množstvo praktického aj užitočného poradenstva pre každého čitateľa. Medzi pravidelné prílohy patrí obľúbená Užitočná Pravda, spoločenský štvrtkový Pravda magazín, obľúbená kulinárska príloha Varecha a publicistický sobotňajší magazín Víkend. Na mesačnej báze vychádzajú prílohy Hobby a záhrada, AUTO & TECH, Financie a prílohy Dobré zdravie a Dobré bývanie. Do printového portfólia spoločnosti patrí aj magazín Varecha, ktorý vychádza ako mesačník.

Okrem printových titulov sa vydavateľstvo orientuje aj na webové produkty. Prevádzkuje spravodajský web Pravda.sk, ktorý patrí k TOP 5 médiám na slovenskom mediálnom trhu. Spoločnosť vlastní úspešný kulinársky portál Varecha.sk, ktorý patrí k najväčším webom podobného zamerania na Slovensku. Súčasťou webu Pravda.sk je aj Auto.Pravda.sk – TOP 1 v auto-moto segmente. Webové portfólio sa nedávno rozšírilo o mediálny portál Mediaklik.sk a taktiež bol spustený úspešný webový portál Športweb.sk. Stabilnou súčasťou je aj komunitný web pre rodičov Ahojmama.sk, prvý slovenský fotoblog Flog.sk, či portál pre mladých Birdz.sk. Medzi najnovšie webové projekty patrí portál o nehnuteľnostiach Domire.sk a webový portál o bezpečnosti Defencenews.sk

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

JAGA GROUP, s.r.o.

Spoločnosť JAGA GROUP, s.r.o., vznikla v roku 1993 ako vydavateľ stavebníckej literatúry. Do portfólia mediálneho domu patria printové tituly: Môj dom, Urob si sám, Zelené bývanie, Záhrada, Rodinné domy, ASB, Stavebné materiály, TZB Haustechnik, Inžinierske stavby a Správa budov. Tiež internetové média ako mojdom.sk, urobsisam.sk, asb.sk a zahrada.sk.

ŠPORT PRESS, s.r.o.

ŠPORT PRESS, s.r.o., je vydavateľom denníka Šport, ktorý má za sebou takmer 80 ročnú históriu. Vydáva pravidelné prílohy k najvýznamnejším športovým podujatiam a aj knižné športové publikácie o futbalových šampionátoch, športových osobnostiach a unikátne kroniky športu za jednotlivé roky, mapujúce slovenský šport a úspechy v ňom od vzniku samostatnej Slovenskej republiky. Od októbra 2015 zaradil ŠPORT PRESS, s.r.o. do portfólia svojich vydávaných príloh aj humoristicko-satirický dvojtýždenník BUMerang a od januára 2023 aj pravidelnú prílohu Z klietky a ringu, venovanú predovšetkým tematike MMA.

Startitup, s.r.o.

Startitup vznikol v roku 2014 ako nezávislé a niche médium zamerané na slovenské startupy a lokálny biznis.
O unikátny obsah, no najmä o moderný štýl komunikácie, ktorý sme s naším publikom viedli, bol okamžitý záujem. V rovnakej filozofii sa preto k Startitup pridali ďalšie portály.
Dnes sme jednou z posledných nezávislých mediálnych skupín na Slovensku. Za Startitup Group nestojí žiadna finančná skupina, ani ho nefinancuje zahraničná mediálna sieť.
V roku 2020 sa stal Startitup Group 5. najväčším mediálnym domom v slovenskom online priestore a aktuálne podľa nezávislého auditu návštevnosti IABmonitor mesačne vygeneruje cca 2,4 milióna RU a 37 miliónov PV. Priemerný návštevník sa na naše portály opakovanie vracia a strávi na nich 18 minút mesačne
Do portfólia Startitup Group patrí najväčšie biznis-lifestyle médium Startitup, vplyvné technologické médium Fontech, najväčšie zábavné médium Emefka, popkultúrne médium Interez, dopravný portál Imhd.sk či portály pre ženy Odzadu a Femm. Mnohé z týchto médií prevádzkujú aj vlastné tématické subdomény, ktoré reprezentujú digitálne verzie printových rubrík.
Naše médiá budujeme ako samostatné značky, ktoré pre účely natívnej reklamy flexibilne prepájame. Každé naše médium má vybudovaný samostatný network sociálnych sietí.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

STAR production s.r.o.

Do portfólia vydavateľstva STAR production, s.r.o., patria tituly: týždenník Slovenka, ktorý už 76 rokov patrí medzi najobľúbenejšie tituly slovenských domácností a magazíny Praktická Slovenka a Slovenka Zdravie rodiny.
ONLINE reprezentujú www.zenskyweb.sk, www.slovenka.sk, www.casopismetropola.sk.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

REFRESHER Media, s.r.o.

Refresher od roku 2011 mapuje dianie na mólach, v hudbe, v Hollywoode, v slovenskom gastre či kultúre. Vďaka tomu môže mladé publikum spoznávať aktuálne trendy a vie, na akých eventoch nesmie chýbať. Refresher zároveň otvára tabuizované témy bez predsudkov a prináša rozhovory s úspešnými a inšpiratívnymi ľuďmi. Navyše, Refresher sa už vo svojich začiatkoch stal priekopníkov v natívnej reklame.

Prostredníctvom vlastného spravodajského portálu vytvára aj objektívne spravodajstvo mladej generácie. Refresher News pravidelne informuje o aktuálnom dianí doma aj vo svete a vysvetľuje zložité témy tak, že im mladá cieľovka jasne rozumie.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

Sportmedia, s. r. o.

Sportmedia sa od roku 2008 venuje vydávaniu špecializovaných časopisov, prevádzke online portálov a organizácii športových podujatí. Vydáva časopisy o športe a zdravom životnom štýle Relax, Biker, Cyklistika, Running, Windsurfer, o populárnej vede a histórii Zázračná planéta, Pravdivá história, Svet zvierat a o cestovaní Lonely Planet.  Sportmedia organizuje aj športové podujatia – najväčší slovenský bicyklový festival Bikefest v Kálnici a Bratislavský MTB maratón.

ORBIS IN, s.r.o.

Vydavateľstvo ORBIS IN má vo svojom portfóliu obľúbené detské časopis  Adamko, Včielka, Zornička

a lifestylové tituly pre aktívne ženy  FIT Štýl a MAMA a ja.  Tisíce návštevníkov nájdu zaujímavé informácie na portáloch www.mamaaja.sk a www.fitastyl.sk. Ponuku vydavateľstva dopĺňujú hodnotné knižné publikácie o výchove detí a zdravom životnom štýle.

Vydavateľstvo ORBIS IN sa za 15 rokov svojej existencie úspešne etablovalo na mediálnom trhu. Množstvo spokojných predplatiteľov a čitateľov svedčí o kvalite titulov, ktoré vydáva v printovej verzii, rovnako aj tisíce návštevníkov portálu www.mamaaja.sk sú dôkazom, že redakcia má aj na pôde internetu silnú základňu čitateľov a užívateľov webu.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

MEDIA ST

Vydavateľstvo s viac ako 27-ročnou pôsobnosťou a stabilnou pozíciou na trhu ponúka mimoriadne pestré portfólio magazínov a online portálov, ktoré sú čitateľsky atraktívne pre širokú verejnosť, ako aj pre odborníkov z rozličných oblastí priemyslu a kultúrnospoločenskej sféry. Od svojho vstupu na mediálny trh bolo orientované najmä na vydávanie časopisov s technickým obsahom, spektrum titulov však neustále rozširuje, pričom úspešne operuje na slovenskom aj českom trhu. Sídlo vydavateľstva, ktoré vzniklo v roku 1996, nájdete v Žiline, Bratislave a Prahe. Sledujúc trend čoraz atraktívnejších československých projektov vzniklo na začiatku roka 2012 aj české vydavateľstvo MEDIA/ST so sídlom na pražskom Žižkove, ktoré zastrešuje vydávanie českých a česko‑slovenských titulov. Naše externé pracoviská však nájdete aj v Banskej Bystrici, v Trenčíne a v Brne. V printovej verzii, resp. v príslušných online verziách, si môžete vybrať zo širokej ponuky magazínov: STROJÁRSTVO/STROJÍRENSTVÍ, STAVEBNÍCTVO A BÝVANIE, TOP TRENDY V BÝVANÍ, NÍZKOENERGETICKÉ EKOBÝVANIE/BYDLENÍ, TOP HOTELIERTSVO, TOP HOTELNICTVÍ, TOP FASHION, STROJÁRSKY KALENDÁR a ďalšie. Pod hlavičkou MEDIA/ST nájdete aj elektronický katalóg strojárskych a stavebných firiem. Každoročne sa v dielni vydavateľstva pripravuje aj stolový kalendár strojárskych a priemyselných firiem. Vydavateľstvo poskytuje aj komplexné PR služby a grafické spracovanie reklamných materiálov – plošnej inzercie, katalógov, ponukových listov – full servis od vizitky po bilboard.

Denník Štandard s.r.o.

Štandard je nezávislý denník. Jeho vlastníkom je spoločnosť Statement Media Central Europe a.s. Spravodajstvo denníka Štandard sa zameriava na národnú a medzinárodnú politiku, ekonomiku a kultúru. Okrem toho má Štandard vlastnú regionálnu redakciu, ktorá informuje o jednotlivých regiónoch Slovenska. Poslanie denníka Štandard znie: “Pravda je len jedna. Snažíme sa ju nájsť”.

Štandard

POSTOJ MEDIA, s. r. o.

Spoločnosť POSTOJ MEDIA, s. r. o., je od roku 2016 vydavateľom Konzervatívneho denníka Postoj. Je to výnimočný mediálny projekt v tom, že jeho obsah je zadarmo dostupný pre všetkých čitateľov a pri jeho vzniku nestál žiadny veľký investor či finančná skupina, ale vznikol najmä vďaka podpore čitateľov. Denník Postoj funguje na báze dobrovoľnej finančnej podpory, ktorá je jeho hlavným zdrojom financovania. Zároveň je úspešný knižný vydavateľ, ktorý na trh prináša slovenské tituly z vlastnej produkcie, ale aj kvalitné preklady zahraničných diel.

Denník Postoj

Mediaprint-Kapa Pressegrosso a.s.

Mediaprint – Kapa Pressegrosso, a.s., už od svojho vzniku v roku 1990 si zachováva stabilné postavenie na trhu a je najväčším distribútorom novín a časopisov, s ponukou viac ako 2300 titulov. S využitím najmodernejších distribučných technológií a vlastnou logistickou sieťou zásobuje viac ako 7 000 predajných bodov na Slovensku.
© Asociácia tlačených a digitálnych médií
GDPR