Členovia

Medzi členov Asociácie  tlačených a digitálnych médií patria významní vydavatelia a najväčšie mediálne domy pôsobiace na Slovensku. Čestným členom je národný distribútor tlače – spoločnosť Mediaprint-Kapa Pressegrosso a.s. Slovenskú republiku reprezentujeme v prestížnych medzinárodných organizáciách ENPA, EMMA, WAN-IFRA a DISTRIPRESS.

News and Media Holding a.s.

News and Media Holding, a.s., je najväčšou slovenskou mediálnou spoločnosťou s najširšou škálou printových a online titulov. Patria sem spoločenské, lifestylové, odborné, ekonomické a hobby tituly: denník Plus 1 deň; týždenníky Plus 7 dní, Báječná ŽENA,  Šarm, Trend; mesačníky EMMA, Zdravie, Záhradkár, Dobré jedlo, Poľovníctvo a Rybárstvo a pre obyvateľov maďarskej národnosti denník Új Szó a týždenník Vasárnap.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

Petit Press a.s.

Petit Press, a.s., má vo svojej ponuke viac ako 30 tlačených celoštátnych a regionálnych titulov s týždenným nákladom vyše 600 tisíc výtlačkov.  Do portfólia patria okrem dennika SME, Profit, The Slovak Spectator, TV Svet, TV Oko, Sme ženy, MY, Korzár a Echo. Spravodajský portál www.sme.sk má viac ako 2 milióny návštevníkov mesačne.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

MAFRA Slovakia, a.s.

Vydavateľstvo MAFRA Slovakia, a.s., (Ecopress) vzniklo v roku 1993, je najväčším vydavateľom špecializovanej tlače. Vydáva Hospodárske noviny a odborné tituly. Prevádzkuje ekonomické a finančné portály a organizuje odborné podujatia pre verejnosť. Do portfólia vydavateľstva patria aj časopisy: Téma, Evita, Čarovné Slovensko, Stratégie, Obchod, Horeca, Zdravotnícke noviny, RunGo a Diabetik a viaceré webové projekty.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

Ringier Axel Springer SK, a. s.

Ringier Axel Springer SK, a. s., je multimediálny vydavateľský dom, ktorý je jednotkou slovenského internetu. Do portfólia patria: spravodajsko–investigatívny portál Aktuality.sk, ženský magazín Diva.sk, mamičkovský portál Najmama.sk, technologický magazín Živé.sk, športový portál Šport.sk a európsky urban hub Noizz.sk. Súčasťou vydavateľstva sú aj ďalšie významné produkty ako Azet.sk, donášková služba Bistro.sk či komunitný portál Pokec. Prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti United Classifieds, ktorá združuje portály ako Autobazar.eu, Autobazár.sk, Nehnuteľnosti.sk či TopReality.sk, je tiež najväčším prevádzkovateľom online inzertných portálov na Slovensku.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

FPD Media s.r.o.

Spoločnosť FPD Media s.r.o. ktorá vznikla v roku 2017 patrí do skupiny FPD Group, ktorá vlastní aj mesačník BREAK a týždenník Žilinský večerník. Od 1. 8. 2018 sa FPD Media s.r.o. stala 100% vlastníkom denníka Nový čas, portálu cas.sk a videoportálu tivi.sk. Výlučným vlastníkom spoločnosti je Anton Siekel, konateľom spoločnosti je Peter Šveda.

 

REGIONPRESS, s.r.o.

REGIONPRESS je najväčším vydavateľom regionálnej direct mailovej tlače na území SR a pôsobí na trhu od roku 1997. Do základného vydavateľského portfólia spoločnosti patrí celkovo 36 regionálnych týždenníkov so súvislým pokrytím Slovenska a distribúciou bezplatne do viac ako 1 351 000 domácností v SR. Všetky tituly vychádzajú v týždennej periodicite. Vydavateľské aktivity spoločnosti dopĺňa aj vlastná sieť distribútorov a viac ako 1300 kolportérov na celom území Slovenska. Všetky tituly vydavateľstva REGIONPRESS sú tlačené na vlastných tlačiarenských strojoch.

P E R E X, a. s.

P E R E X, a. s., je vydavateľom denníka Pravda, ktorý je celoštátnym mienkotvorným titulom s najdlhšou, takmer 100-ročnou tradíciou na Slovensku. Do portfólia patria aj tituly Dobré zdravie, MiA, Pravda magazín, magazín Varecha, magazín Víkend a portály www.pravda.sk, www.varecha.sk, www.birdz.sk a www.avizo.sk.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

JAGA GROUP, s.r.o.

Spoločnosť JAGA GROUP, s.r.o., vznikla v roku 1993 ako vydavateľ stavebníckej literatúry. Počas svojej existencie vydala viac ako 180 odborných i populárnych knižných titulov. Do portfólia spoločnosti patria tituly: Môj dom, Urob si sám, Tvorivé bývanie, Záhrada, Rodinné domy, Všetko o bývaní, ASB, Stavebné materiály, TZB Haustechnik, Inžinierske stavby a Správa budov.

ŠPORT PRESS, s.r.o.

ŠPORT PRESS, s.r.o., je vydavateľom denníka Šport, ktorý má za sebou viac ako 70 ročnú históriu. Vydáva aj knižné športové publikácie o futbalových šampionátoch a unikátne kroniky športu za jednotlivé roky. Od 3. októbra 2015 zaradil ŠPORT PRESS, s.r.o. do portfólia svojich vydávaných príloh aj humoristicko-satirický dvojtýždenník BUMerang.
Okrem vydavateľskej činnosti je ŠPORT PRESS, s.r.o. aj spolumajiteľom najpopulárnejšieho športového portálu na Slovensku www.sport.sk.

STAR production s.r.o.

Do portfólia vydavateľstva STAR production, s.r.o., patria populárne tituly ako Slovenka, Praktická Slovenka, Slovenka Zdravie rodiny, Metropola, Top Cars, Volvo magazín a internetový portál www.zenskyweb.sk.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

N Press, s.r.o.

Spoločnosť N Press, s.r.o. vznikla koncom roka 2014 v reakcii na rastúci vplyv oligarchov na slovenskej mediálnej scéne. Vydáva Denník N, ktorého prvé číslo bolo uverejnené 30. januára 2015. Spolupracuje s viacerými odbornými a tématickými webmi ako science.sk, garaz.sk či zahranicnapolitika.sk. N Press je stopercentnou dcérskou spoločnosťou firmy Denník N, a.s., v ktorej majú 51-percentný podiel šiesti spolumajitelia Esetu Miroslav Trnka, Peter Paško, Anton Zajac, Rudolf Hrubý, Maroš Grund a Richard Marko. Zvyšné akcie vlastnia pracovníci redakcie.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

Barecz &Conrad Media s.r.o.

Barecz & Conrad Media s.r.o. je stredoeurópsky vydavateľský dom so sídlom v Bratislave, ktorý v roku 2010 obohatil domácu ponuku titulov o Forbes business magazine – Slovensko (2010), Česká republika (2011), Maďarsko (2013) a Rakúsko (2015). V minulosti vydávala spoločnosť aj viaceré regionálne korporátne publikácie, in-flightové časopisy napr. LOT Poľsko, Central Wings, golfové, automobilové a publikácie o zdraví.

 

Sportmedia, s. r. o.

Sportmedia sa od roku 2008 venuje vydávaniu špecializovaných časopisov, prevádzke online portálov a organizácii športových podujatí. Vydáva časopisy o športe a zdravom životnom štýle Relax, Biker, Cyklistika, Running, Windsurfer, o populárnej vede a histórii Zázračná planéta, Pravdivá história, Svet zvierat a o cestovaní Lonely Planet.  Sportmedia organizuje aj športové podujatia – najväčší slovenský bicyklový festival Bikefest v Kálnici a Bratislavský MTB maratón.

ORBIS IN, s.r.o.

Vydavateľstvo ORBIS IN má vo svojom portfóliu obľúbené detské časopis  Adamko, Včielka, Zornička

a lifestylové tituly pre aktívne ženy  FIT Štýl a MAMA a ja.  Tisíce návštevníkov nájdu zaujímavé informácie na portáloch www.mamaaja.sk a www.fitastyl.sk. Ponuku vydavateľstva dopĺňujú hodnotné knižné publikácie o výchove detí a zdravom životnom štýle.

Vydavateľstvo ORBIS IN sa za 15 rokov svojej existencie úspešne etablovalo na mediálnom trhu. Množstvo spokojných predplatiteľov a čitateľov svedčí o kvalite titulov, ktoré vydáva v printovej verzii, rovnako aj tisíce návštevníkov portálu www.mamaaja.sk sú dôkazom, že redakcia má aj na pôde internetu silnú základňu čitateľov a užívateľov webu.

INTERNETOVÉ MÉDIÁ

MEDIA ST

Vydavateľstvo s viac ako 20-ročnou pôsobnosťou a stabilnou pozíciou na trhu ponúka mimoriadne pestré portfólio magazínov a online portálov, ktoré sú čitateľsky atraktívne pre širokú verejnosť, ako aj pre odborníkov z rozličných oblastí priemyslu a kultúrnospoločenskej sféry. Od svojho vstupu na mediálny trh bolo orientované najmä na vydávanie časopisov s technickým obsahom, spektrum titulov však neustále rozširuje, pričom úspešne operuje na slovenskom aj českom trhu. Sídlo vydavateľstva, ktoré vzniklo v roku 1996, nájdete v Žiline,Bratislave a Prahe. Sledujúc trend čoraz atraktívnejších československých projektov vzniklo na začiatku roka 2012 aj české vydavateľstvo MEDIA/ST so sídlom na pražskom Žižkove, ktoré zastrešuje vydávanie českých a česko-slovenských titulov. Naše externé pracoviská však nájdete aj v Banskej Bystrici, v Trenčíne a v Brne. V printovej verzii, resp. v príslušných online verziách, si môžete vybrať zo širokej ponuky magazínov: STROJÁRSTVO/STROJÍRENSTVÍ, STAVEBNÍCTVO A BÝVANIE, TOP TRENDY V BÝVANÍ, NÍZKOENERGETICKÉ EKOBÝVANIE/BYDLENÍ, TOP HOTELIERTSVO, TOP HOTELNICTVÍ, TOP FASHION, STROJÁRSKY KALENDÁR a ďalšie. Pod hlavičkou MEDIA/ST nájdete aj elektronický katalóg strojárskych a stavebných firiem. Každoročne sa v dielni vydavateľstva pripravuje aj stolový kalendár strojárskych a priemyselných firiem. Vydavateľstvo poskytuje aj komplexné PR služby a grafické spracovanie reklamných materiálov – plošnej inzercie, katalógov, ponukových listov – full servis od vizitky po bilboard.

Mediaprint-Kapa Pressegrosso a.s.

Mediaprint – Kapa Pressegrosso, a.s., už od svojho vzniku v roku 1990 si zachováva stabilné postavenie na trhu a je najväčším distribútorom novín a časopisov, s ponukou viac ako 2300 titulov. S využitím najmodernejších distribučných technológií a vlastnou logistickou sieťou zásobuje viac ako 7 000 predajných bodov na Slovensku.
© Asociácia tlačených a digitálnych médií